iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Vihane autojuht ründas parkimiskontrolöri

Vihane autojuht ründas parkimiskontrolöri

Rubriik: Põhjarannik

Erik Kalda kirjutab Põhjarannikus, et kuu aega Jõhvi kesklinnas kehtinud tasuline parkimine on endaga kaasa toonud ühe kontrolöri füüsilise ründamise, töötajate sõimamine on turvafirma G4S kinnitusel üsna tavaline.

"Üks juhtum oli, kus keegi Narva mees läks parkimiskontrolörile kätega kallale," rääkis vallavalitsuse korrakaitseametnik Hermo Piirsalu. Turvafirma G4S Ida-Eesti müügidirektor Arvo Saaliste ütles, et juhtumid, kus kontrolörid salvavate sõnadega üle valatakse, on lausa igapäevased. "Kõigi nende juhtumite tõttu liiguvadki meie kontrolörid nüüd paarikaupa, mitte üksi. See on seotud turvakaalutlustega," sõnas ta.

Pahaseid autojuhte, kes ei nõustu neile parkimiskorra rikkumise eest määratud trahvi maksmisega, on kuu aja jooksul vallavalitsusse vastava vaidega pöördunud 115. Piirsalu sõnul on umbes neljandik neist olnud põhjendatud, ülejäänute protestid on jäetud rahuldamata. "Eks põhjendusi on igasuguseid. Ühed püüavad väita, et kontrolör ei näinud kella või parkimispiletit.

Teised teevad end nii maru õnnetuks, väites, et nad ei näinud märke, pole siit piirkonnast kunagi mujal käinud ja ei tea, kuidas tasulise parkimise kord toimib," selgitas Piirsalu. Paljud inimesed aga arvavad ekslikult, et kui esimene parkimistund on tasuta, siis võib auto lihtsalt, kellaaega fikseerimata parklasse jätta. Üks neist, kes valesti parkimise eest trahvi sai ja karistuse protestis, oli Ida-Viru tööhõiveameti juhataja Maie Metsalu. Ta meenutab, et tuli sel päeval Narvast ning tööhõiveameti parkla oli keelumärgile vaatamata täis pargitud.

"Mul polnud kusagile parkida. Panin siis auto korraks vana kaubamaja juurde, ajasin meie parklast paar autot minema, tulin kümmekonna minuti pärast auto juurde tagasi, kuid juba sain selle laksaka ära," meenutas Metsalu. Kuigi ta esitas vallavalitsusele vaide, maksis ta trahvi, mida ametlikult viivistasuks nimetatakse, siiski ära. Loe täpsemalt: http://www.pohjarannik.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=6838Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus