iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida
Vastatud: 25.04.2016
Kuidas Maksumaksjate Liit sai sellele ettepanekule positiivse seisukoha anda? -"Rahandusministeerium soovib muuta firmaautode maksustamist, sõidupäevikud saavad ajalooks" See on üüratu maksutõus. Kui hetkel väikeettevõtja loeb igat kilomeetrit ja igat senti, siis nüüd tuleks täiesti julmalt ka väikeautolt ca 126.- (90kw) maksma hakata. Maksumaksjate Liit peaks seisma selle eest, et kui...
Loe vastust
Vastatud: 08.05.2015
Eesti ettevõte rendib oma tööjõu välisriigi residendile. Välisriigis on vormistatud filiaal, mis esitab tööjõu rentimise eest arved ja seal ka oma raamatupidaja, kes tegeleb selle riigi maksupoliitika ja raamatupidamisega. Seega on n-ö topelt raamatupidamine - Eestis, maksud, tulud, kulud jne. Töötajad aga teevad tööd kaootiliselt - nt 2 nädalat Eestis...
Loe vastust
Vastatud: 09.04.2015
Kas pensionärile (vanaduspension) töötasu maksmisel kehtib sotsiaalmaksu soodustust (osatasu, millelt maksab sotsiaalmaksu riik)?
Loe vastust
Vastatud: 03.09.2010
FIE teeb firmasse mitterahalise sissemakse,milleks on veokid.Võtab veokid arvele põhivarana ja suurendab osakapitali.Kas veoki müügi puhul väheneb ka osakapital? Veokid kui mittetrahaline sissemakse on arvele võetud ilma käibemaksuta. Kas müügi puhul lisandub käibemaks?
Loe vastust
Vastatud: 16.04.2007
Millal pean ma sotsmaksu deklareerima, kas selles kuus, kus arvestan töötasu või võib ka järgmisel kuul ja kuna ka maksma?
Loe vastust