iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Teatrid katavad vähenevaid toetusi piletihinna tõusuga

Teatrid katavad vähenevaid toetusi piletihinna tõusuga

Rubriik: Postimees

Eva Kübar kirjutab Postimehes, et hiljemalt uuest aastast tõstavad kõik teatrid oma piletihindu, mõned on teinud seda juba praegu. Kõige enam kallineb Tallinna Linnateatri pilet.

Teatrite 8,22 protsendi suuruse eelarvekärpe tõttu 2009. aastal ja üldise majanduslanguse tagajärjel tuleb alates jaanuarist ühe teatripileti eest välja käia keskmiselt 15–25 krooni rohkem kui sel aastal. Tallinna Linnateater, Teater NO99 ning Eesti Draamateater tõstsid piletite hindu juba selle aasta lõpus.

Juhul kui riik otsustab ka mitte kompenseerida 13-protsendist käibemaksu vahet, mis tekib teatripiletite käibemaksu tõstmisest 5 protsendilt 18-le, võib teatrinautimine veelgi kallimaks minna. Et kompenseerida teatritele ja ka suurematele kontserdiasutustele käibemaksu tõusu vahe 13 protsenti, oleks riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimehe Indrek Saare sõnul vaja 30 miljonit krooni. Kas selleks vahendeid leidub või mitte, otsustatakse parlamendis hiljemalt 10. detsembril, kui toimub riigieelarve kolmas lugemine.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=53339

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus