iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Haigekassa puudujääk läheneb miljardile kroonile

Haigekassa puudujääk läheneb miljardile kroonile

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et haigekassa tuleva aasta eelarvet kummitavad samad mured, mis riigieelarvetki: ravikindlustuse puudujääk kasvas majandusprognoosi mõjul 931 miljoni kroonini.

Kardetust hullemaks osutunud auk oli põhjus, miks haigekassa nõukogu eelmisel reedel midagi ei otsustanud, vaid 19. detsembrini aja maha võttis. Nõukogusse kuuluv keskerakondlane Jaak Aab nentis, et midagi rõõmustavat pole.

«Karta on, et rahapuuduse tõttu väheneb ravijuhtumite arv ja inimeste jaoks muutub pääs arsti vastuvõtule raskemaks,» rääkis ta. «Põhiküsimus on, kas ja kui palju kasutada reserve ehk haigekassa jaotamata kasumit, mida on tervelt 2,7 miljardit krooni. Edasi sõltub palju valitsuse otsustest,» lausus Aab. Kaalutakse ka ettepanekuid kärpida töövõimetushüvitisi või viia haiguspäevade raha kas täielikult või osaliselt ära haigekassa kulutuste realt.

Aabi sõnul käib jutt kuni 600 miljonist kroonist. «Valida on, kas panna lisavastutus inimeste või tööandjate õlgadele. Paljudes Euroopa riikides maksavad tööandjad kinni üks-kaks esimest haigusnädalat, lisas ta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=53341 Loe ka Äripäevast: Kärt Blumberg.

„Haigekassa kavatseb kulud tööandjale lükata“: http://www.aripaev.ee/4152/uud_uudidx_415201.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus