iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pangad valmistavad ette kohtukäiku tarbijakaitsjate vastu

Pangad valmistavad ette kohtukäiku tarbijakaitsjate vastu

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et Eesti suuremad pangad valmistavad praegu ette kohtuasja tarbijakaitseameti vastu, mis nõuab pankadelt eurolaenude konverteerimist keskpanga kursi järgi.

Tarbijakaitseamet tegi eelmisel nädalal Eesti suurematele pankadele ettekirjutuse, mille järgi tuleb järgmise aasta 20. jaanuarist eurodes võetud laenude kroonides tehtud tagasimaksed konverteerida keskpanga kursi järgi (15,6466 krooni euro). Eesti suuremad pangad kasutavad praegu konverteerimisel keskpanga kursist kallimat vahetussuhet, mis tarbijakaitsjate arvates kahjustab inimeste huve. Hinnanguliselt korjavad pangad nii umbes 20 miljonit krooni valuutavahetustulu aastas.

Tarbijakaitse on seni olnud seisukohal, et pankadele ei kaasne eurolaenude puhul otseseid kulusid, kui tarbija teeb laenu tagasimakse Eesti kroonides. «Pankadel on küll kulud seoses laenude võtmisega rahvusvahelistelt finantsturgudelt, kuid need kulud tuleb katta intressimarginaali ja laenu vormistamise tasude arvelt. Valuutavahetuse kulusid pankadel ei teki,» leidis amet oma kirjas pankadele. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=53319 Loe ka MaksuMaksjast: Lasse Lehis.

„Meie igapäevast valuutavahetust anna meile tänapäev.“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus