iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sylvesteri kohtuasi võib riigile veelgi kallimaks minna

Sylvesteri kohtuasi võib riigile veelgi kallimaks minna

Rubriik: Eesti Ekspress

Sulev Vedler kirjutab Eesti Ekspressis, et kõigi aegade kallimas kohtukaotuses peab Eesti riik välja maksma üle poole miljardi krooni ja ka siis jääb metsakompanii endistele omanikele õigus nõuda täiendavalt kahjude hüvitamist.

Maksuameti seni kuulsaim kohtukaotus tuli nn ­Tõnis Paltsu asjas. Palts tõestas kohtus, et pidi müüma kalli osaluse ettevõttes Levicom ühe maksuvaba kompanii kaudu välismaiste osapoolte nõudel. Muidu poleks toimunud tehingut Tele2 ega mis tahes teise investoriga. Sylvesteri puhul näis asi lihtsam.

Maksuameti väitel oli tegemist tüüpilise maksudest kõrvalehoidumisega ja ta rakendas punkti, mis räägib tehingute sisulisest tõlgendamisest. Riigiameti versiooni kohaselt kantisid Sylvesteri eraisikutest omanikud algul oma aktsiapakid odavalt iseenda pisifirmadele. Ingrid Prants ja Endel Ermel koguni nii madala hinnaga nagu 0,001 krooni aktsia kohta. Pisifirmad müüsid aktsiad edasi Soome kontsernile Stora Enso, kuid nüüd juba hinnaga veidi üle 273 krooni.Loe täpsemalt: http://www.ekspress.ee/2009/06/25/eesti-uudised/42254Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus