Rahandusministeeriumit nõustav ekspolitseinik kahtlustab, et pankureid püütakse kokaiini abil rahapesu lõksu
Endine politseinik Aivar Orukask nõustab EKRE juhitavat rahandusministeeriumi rahapesu vastases võitluses.
Endine politseinik Aivar Orukask nõustab EKRE juhitavat rahandusministeeriumi rahapesu vastases võitluses.
Pea läheb põlema, kui saad teada, mis su pensionifondiga toimub.
Naine vuntsis firma rahaga oma kodu. Maksu- ja tolliamet lajatas maksunõude lauale, suretas äri ning vaidlemisest ei tulnud midagi välja.
Sada tuhat Eesti inimest kogeb järgmisel aastal esimest korda, kuidas nende sissetulek väheneb. Seekord pole süüdlaseks ülemaailmne majanduskriis või Nõukogude Liidu kokku kukkumine. Seekord on otsuse taga Eesti valitsus.
Euroopa Liidu eesistumise puhul õpetatakse Eesti ministreid ajakirjanikega suhtlema. Koolituse üheks osaks on ka kõige halvemate näidete ehk Jürgen Ligi intervjuude vaatamine.
Samal ajal, kui tutvustame Eestit lihtsa ja läbipaistva maksusüsteemiga riigina, kus on hea äri ajada, tegeleb valitsus sellesama maksusüsteemi lammutamisega.
Ekspress koostas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toetustega seotud rikkumiste edetabeli.
Kuidas jätta sissetulekust raha rohkem kätte? Eesti ülilihtsast maksusüsteemist aitab seaduslikke nipitamise kohti leida maksuspetsialist Ranno Tingas.
Aastaid reformierakondlikku eelarve- ja maksupoliitikat teinud rahandusministeeriumi ametnikud peavad nüüd täitma Jüri Ratase valitsuskoalitsiooni vasakpoolseid lubadusi. Kuidas neil läheb? Selgub, et üldse mitte halvasti.
Kohtus on leidnud lahenduse esimene maksuasi, milles osaliseks Eesti e-resident.
Koalitsioonilepingu kohaselt plaanib eelmisel nädal ametisse astunud valitsus abielupaaridelt ühise tuludeklaratsiooni esitamise võimaluse ära võtta.
Liisa Oviir on mõne kuuga lõhki kulutanud välisvisiitide aastaeelarve, tema kallid ja sisutühjad reisid USAsse ja Colombiasse on pannud ametnikud kulmu kergitama. Lisaks saatkonna auto ja autojuhi kasutamine ostureisideks Brüsselis ja Pariisis.
Tartu õlletehas A. Le Coq prognoosib, et 2019. aastaks ostetakse ligi veerand Eestis tarbitud õllest Lätist ning riik kaotab aktsiisi- ja käibemaksu. Lätis on hakanud märjukese järel käima ka soomlased, kes jätkuvalt ostavad palju alkoholi ka Eestist, kui ei viitsi Lätti sõita.
Eestlased sõidavad Lätti – sada meetrit üle piiri. Endises piiripunktis töötab mullu sügisest alkoholipood Alko 1000, mis reklaamib end hüüdlausega „Baltikumi parimad hinnad!“. Tallinnast korraldatakse reise – 25 eurot edasi-tagasi – Läti Valka odavat alkoholi ostma. Isegi Tartu meelelahutusasutused toovad oma napsivarud furgoonautoga üle piiri Valkast, väidavad kõlakad.
Teise pensionisamba temaatika tõstatus korraks mõned nädalad tagasi, aga seda vaid seoses ühe uue, väidetavalt ja loodetavasti pisut vähem röövelliku pensionifondi tekkega, kuhu ausad maksumaksjad on nüüd oodatud oma räsitud sääste ümber tõstma, kirjutab Tiina Kangro Ekspressis.
„Mõne võitluse teeb suureks õiglus, mõne võitlejate nimed“ – selliste sõnadega alustas Jürgen Ligi oma vastulauset kultuuriinimeste ja haritlaste pöördumisele erakoolide toetuseks (PM 3.4.2016). Kõlab sütitavalt, vähemasti siis, kui mitte järele mõelda.
Rahandusministeeriumi ideel kutsuda ettevõtjaid korrale, märgistades nende tööautosid kleepsudega, on jumet küll.
Ekspressi eelmise nädala intervjuu haridusminister Jürgen Ligiga mõjus Avalikult haridusest“ nime all koondunud erahariduse eestvedajatele niivõrd häirivalt, et nad otsustasid seda kommenteerida kohati lause lause haaval.
Aasta pärast laekub maksuametisse esimene ports põnevat infot eestlaste peidetud varandustest maailma kuulsaimates maksuparadiisides.
Läbi aegade on valitsejad pidanud võimul püsimiseks maksustama oma ajastu suurimaid rikkuseallikaid. Olgu nendeks siis maa, kaubateed või soolakaevandused. Oleks naiivne arvata, et tänapäeva demokraatliku valitsuse puhul see vajadus kaob,kirjutab Guido Viik Ekspressis.