iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Inflatsioon tuleb peatada!

Inflatsioon tuleb peatada!

Rubriik: Postimees

Kalev Kukk, majandusanalüütik, kirjutab Postimehe arvamusloos inflatsioonist, selle põhjustest ja peatamisest. Muuhulgas käsitletakse artiklis kaudsete maksude rolli inflatsiooni peatamisel.

On neidki, kes on veendunud, et Maastrichti inflatsioonikriteeriumi täitmise, seega kontrolli inflatsiooni üle tagab kaudsete maksudega (käibemaks, aktsiisid) mängimine, andmata endale aru, et inflatsioon on alati ja kõikjal monetaarne nähtus. Lahtiseletatult tähendab see, et inflatsioon ehk raha ostujõu langus on otseses seoses tootlikkuse tõusu ületava rahapakkumisega, s.t ringluses oleva rahamassi kasvuga tooteühiku kohta. Kaudsete maksude alandamine või mittetõstmine inflatsiooni ei pidurda, sest sellega ringluses olev rahamass ei vähene.

See seos pole muidugi üksühene alati ja kõikjal. Rahapakkumise kasvu ülekandumisel inflatsiooniks tuleb arvestada ajaliste nihetega. Lisaks sõltub see ajas muudestki teguritest, eelkõige palkade, hindade ja intressimäärade elastsusest. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/030407/esileht/arvamus/253293_1.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus