iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksustamine sõltub firmapeo eesmärgist

Maksustamine sõltub firmapeo eesmärgist

Rubriik: Äripäev

Alari Ossa, IMG Advokaadibüroo maksukonsultant, kirjutab Äripäeva lisas Firmapidu firmapidude maksustamisest.

Maksustamise seisukohast jagunevad firmapeod kolmeks. Ühed on otseselt seotud ettevõtlusega ning neid ei olegi kõige õigem peona käsitleda. Pigem on tegemist töö tegemisega vaheldusrikkamas keskkonnas. Teistel pidudel pole ettevõtlusega mingit seost ning ainukeseks eesmärgiks on töötajate vaba aja meeldiv sisustamine.

Kolmandad on vahepealsed ehk tehakse midagi kasulikku, kuid lisaks pakutakse töötajatele ka meelelahutust. Olgu öeldud, et üritused, mille eesmärgiks on ainult meelelahutus, kuuluvad maksustamisele täies ulatuses. Ülejäänud juhtudel tuleb lähtuda ettevõtlusega seotuse osakaalust. Eeldades, et näiteks suvepäevad korraldatakse ennekõike tööga seotud eesmärgil ja üritus leiab aset töökohast vähemalt 50 kilomeetri kaugusel, võib väljasõitu käsitleda lähetusena, kuna tegemist on tööülesannete täitmisega väljaspool töö tegemise kohta.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3545/new_eri_artiklid_354503.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus