Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 994

Küsimus

Kui Eesti ettevõte saab konverentsi osavõtutasu eest arve Suurbritannia ettevõttelt (0% määraga) ja konverents tegelikult toimub USA-s, kas siis nimetatud teenuse saamisel tekib Eesti ettevõttel pöördmaksustamise kohustus?

Vastus - 28.04.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kuna pöördmaksustamise eelduseks on käibe toimumine Eestis, aga haridus- või teadusürituse käive tekib ürituse toimumise kohas, siis käibemaksuseaduse § 10 lg 5 p 2 kohaselt seda käivet Eestis ei maksustata, järelikult ei teki ka pöördmaksustamise kohustust, kui üritus ei toimu Eestis.