Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 987

Küsimus

Käibemaksukohuslasest ettevõja tegeleb internetireklaamiga. Teenust osutatakse Venemaa "firmale" seal asuva kinnisvara reklaamimiseks. Kas tegemist on KMS § 10 lõige 5 punktiga 1 ehk välisriigis asuva kinnisasjaga seotud teenusega mille käibemaksumäär on 0%?

Vastus - 16.04.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Praegusel juhul ei ole reklaamiteenuse osutamisel ühendusevälise riigi isikule tegelikult oluline, kas see on kinnisasjaga seotud teenus, sest see on maksustatav 0%-ga nii sel juhul, kui rakenduks KMS § 10 lg 5 p 1 kui ka siis, kui rakenduks § 10 lg 5 p 7 kaudu § 10 lg 2 p 2.

KMS § 10 lg 5 p 1 määratlus on järgmine: „välisriigis asuva kinnisasjaga seotud teenus, sealhulgas ehitamine, hindamine või hooldamine või kinnisasja võõrandamiseks, ehitamise ettevalmistamiseks või korraldamiseks osutatav teenus ning majutusteenus.“

Käibemaksudirektiivi art 45 annab täpsema määratluse: „Kinnisasjaga seotud teenuste, sealhulgas kinnisvaramaaklerite ja ekspertide teenuste ning ehitustööde ettevalmistamise ja korraldamisega seotud teenuste, näiteks arhitektide ja kohapealset järelevalvet teostavate ettevõtjate teenuste osutamise kohaks on kinnisasja asukoht.“

Internetireklaam tundub siiski olevat juba sellise seotuse astmega, et rakenduma peaks KMS § 10 lg 5 p 7 kaudu lg 2 p 2.

Soovitame lugeda artiklit: Alari Ossa. Kinnisasjaga seotud teenuste käibe tekkimise koht. – MaksuMaksja, 2005, nr 11, lk 25-27.