Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 985

Küsimus

Kas isikliku mobiiltelefoni kasutamine on erisoodustus?

Vastus - 16.04.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Erisoodustuse puhul toimub tööandja poolt töötajale tema isiklikes huvides tasuta või turuhinnast soodsamalt mingi rahaliselt hinnatava hüve üleandmine (vt tulumaksuseaduse § 48).

Kui töötajale hüvitatakse kuludokumendi alusel tööandja huvides tehtud kõnede maksumus, siis seda ei loeta erisoodustuseks ning seda ei loeta ka töötaja tuluks (vt kulude hüvitamise kohta tulumaksuseaduse § 12 lg 3).