Maksuküsimus: 963

Küsimus

"Ettevõte" on käibemaksukohustuslane Eestis, aga pakub kinnisvaraga seotud teenustöid (ehitustööd) käibemaksukohustuslasest "firmale" Soomes, seega käibe tekkimise koht on Soome ja maksustamine 0%-ga. Siiani Eestis käive puudub. Kas ma võin sisendkäibemaksu maha arvata kuludelt, mis on seotud Soomes tekkinud käibega (kütus, telefon, ehitusmaterjalid,jne.) ja kas on õige, kui ma kajastan Soomes tekkinud käivet käibedeklaratsioonis "0%-ga kajastatavad tehingud ja toimingud"?

Vastus - 20.03.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, KMS § 29 lg 1 võimaldab Eestis soetatud teenustelt ja kaupadelt tasumisele kuuluva käibemaksu sisendkäibemaksuna maha arvata ka juhul, kui ettevõtlus toimub välismaal (osutatavate teenuste käibe tekkimise koht ei ole Eesti).

Kui käibe tekkimise koht ei ole Eesti, siis on arvel 0% ning see deklareeritakse KMD-l real 3.

Kui te oleks registreeritud Soomes KMK-na ning esitaks arve sealse käibemaksuga, siis KMS § 15 lg 6.1 kohaselt kohaldatakse Eestis sellele käibele maksuvabastust ja seda siin deklareerima ei peaks.