Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 938

Küsimus

Kui "ettevõttel" puudub esinduskontor ja üürib selleks koterit, mida kasutab tööruumina (maksab see 7000 kuus), milliseid makse selle pealt arvestatakse?

Vastus - 29.02.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui korterit üüritakse füüsiliselt isikult, kelle jaoks üüritulu ei ole ettevõtlustulu, siis tuleb makstavast üürist kinni pidada ja maksuhaldurile üle kanda tulumaks.

Kui üüritakse isikult, kes on tulumaksuseaduse § 48 mõistes üürniku töötaja, siis peab üüri maksmisel arvestama, et turuhinda ületav üüri osa loetakse erisoodustuseks.

Kui üürnik on käibemaksukohustuslane, siis peaks ta elektri, telefoni jms arved laskma esitada enda nimele, vastasel korral ei ole tal õigus käibemaksu maha arvata.

Vt ka sarnaseid küsimusi: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=210
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=860
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=345