Maksuküsimus: 918

Küsimus

Ettevõtte nõukogu on otsustanud juhatuse liikmele isikliku sõiduauto kasutamise eest tööülesannete täitmisel maksta "erisoodustust" 5000 krooni. Tasutakse ka tulu- ja sotsiaalmaksu 4000 krooni pealt. Arusaadav on 1000 krooni maksustamine erisoodustusena (päevikut ei peeta), aga kui töötajale antakse mitte "rahaliselt hinnatavat hüve", vaid (5000-2000) ühes osas (3000.-) lihtsalt raha, kas see ikka on erisoodustus või kuuluks sellelt tasumisele ka muud maksud (töötusk. pensionikindl.)? Sisuliselt on ju tegemist lisatasuga.

Vastus - 15.02.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tulumaksuseaduse § 48 lg 4 punkt 5 nimetab maksuvaba piirmäära ületava osa ühe erisoodustuse liigina. Samas on teil õigus deklareerida ja maksustada seda hüvitiseosa juhatuse liikme tasuna, kui te nii soovite. Kohustuslik see ei ole.

Juhatuse liikme tasu ei maksustata töötuskindlustusmaksetega.