Maksuküsimus: 870

Küsimus

Ettevõte liisib kasutusrendi korras kaubikut Hansa Liisingult. Lepingu alusel esitab arve edasi kaubiku kasutamise eest Soome "firmale", kes Eestis ei ole käibemaksukohuslane, ainult Soomes. Kas peab lisama käibemaksu 18%?

Vastus - 28.12.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

KMS § 10 lg 4 kohaselt on transpordivahendi üürile, rendile või kasutusvaldusse andmise puhul teenuse käibe tekkimise koht Eesti, kui teenust osutatakse Eestis asuva asukoha või püsiva tegevuskoha kaudu.
Kui Soome käibemaksukohustuslasele antakse kaubikut kasutada Eesti käibemaksukohustuslase poolt siinse asukoha kaudu, siis maksustatakse teenust Eesti käibemaksuga 18% määras.