Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 84

Küsimus

FIE soovib tuua Rootsist masina, mille maksumus on ca 50.000 EEK. Kas tal oleks soodsam registreerida end piiratud km kohustuslasena (Rootsis ju km 25%) või sooritama mingid muud operatsioonid? Kui tal enam sarnaseid tehinguid ei teki, kas peab esitama ainult selle ühe tehingu kohta KMD? Ja kas on mõtet end km registrist maha võtta, kui on teada, et sarnaseid tehinguid enam ei sooritata?

Vastus - 26.01.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kindlasti on kasulikum registreerida ennast piiratud maksukohustuslasena.
KMD tuleb esitada ainult selle kuu eest, millal toimus soetamine, muidu mitte. Registrist kustutamise avalduse saate esitada siis kui olete kaks aastat olnud registris (KMS § 23 lg 2). Soovitan ka kontrollida, kas Rootsist masina soetamine allub ühendusesisese käibe reeglitele. Näiteks kui tegemist on kasutatud masinaga, mille on müüki pannud mittemaksukohustuslane, siis rakendatakse müügil kasutatud kaupade erikorda (sarnaselt meie KMS §-ga 41) ning ostjal ei teki Eestis maksukohustust ka siis, kui ta on piiratud maksukohustuslasena registreeritud.