Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 809

Küsimus

1. Kui MTÜ organiseerib liikmetele ühisüritust koos toitlustamisega siis kuidas käib maksustamine?
2. Kas seminari korraldamisel kohvipausi kulud võib panna seminari kuludesse (maksustamist ei ole)? Kas siis peab eelnevalt olema ka mingi eelarve või otsus?

Vastus - 02.11.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

1. Kui liikmete ühisüritus on rahastatud näiteks liikmemaksude või osalustasude arvelt, siis maksustamist ei toimu. Kui liikmed ise ei maksa toitlustuse eest üldse, võib kõne alla tulla tulumaksuga maksustamine TuMS § 49 alusel (vastuvõtukulud).
2. Tasulise seminari käigus korraldatava kohvipausi kulud võib kindlasti panna seminari kuludesse, vastuvõtukuludena maksustamist ei toimu. Sellekohase kirjaliku otsuse olemasolu või puudumine minu arvates maksustamist ei mõjuta.