Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 791

Küsimus

Küsimus järgmine: kui tütarettevõte maksab emaettevõttele dividende ning emaettevõte sama summa omakorda dividendidena omanikele, siis kes peab maksma dividenditelt tulumaksu? Kas mõlemad nii tütarettevõte kui ka emaettevõte? Või ainult üks neist?

Vastus - 19.10.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tulumaksu makstakse siis, kui toimub esimene dividendimakse. Emaettevõtja saab rakendada maksuvabastust vastavalt tulumaksuseaduse § 50 lg 1.1