Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 781

Küsimus

Eestis registreeritud firma juhatuse liige on soomlane (on firma ainuomanik), kes saab juhatuse liikme tasu. Alaline elukoht on tal Soomes. Kas talle võib Eesti seaduste järgi maksta lähetuse päevaraha?

Vastus - 12.10.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Juhatuse liikme alaline elukoht ei ole lähetuse puhul esmatähtis. Kui tema põhiline töötegemise koht (juhatuse liikme ülesannete täitmise koht) on Soomes, siis saab maksta lähetuse päevarahasid Eesti seaduste järgi, kuid Soomes kehtivate määrade alusel (Tulumaksuseadus § 13 lg 3 p 1.1). Seda siis lähetades juhatuse liiget Soomest näiteks Eestisse või kusagile mujale. Juhatuse liiget ei saa lähetada Eestist Soome, kui ta tegelikult täidab oma ülesandeid Soomes.