Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 780

Küsimus

Kas peab kuidagi maksustama ka neid kulutusi, mis on tehtud MTÜ liikmetele ühisüritustel (näiteks: üldkogu lõpus pidulik koosolemine või suvelaagrid liikmetele jm)?
Mis kulutusi tohiks üldse MTÜ liikmele teha maksuvabalt (näiteks kas täienduskoolituse kohvipausi võiks)?

Vastus - 16.10.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Reeglina ei maksustata tulumaksuga MTÜ põhikirjalise tegevuse raames toimunud kulutusi. Teie küsimuses on liiga vähe infot, et täpsemalt vastata. Kui liikmed maksavad näiteks suvelaagri kinni (liikmemaksuga või on laager tasuline), siis seda enam ei ole maksustamine põhjendatud. Kui MTÜ koolitab oma liikmeid tasuta, oleks täpsema vastuse andmiseks vaja samuti teada rohkem infot. Kui tasuta koolitus on vaadeldav kingitusena, saab maksustamine toimuda tulumaksuseaduse § 49 alusel (kingitused, annetused vastuvõtukulud).