Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 764

Küsimus

Spordialaliit (MTÜ) korraldab spordivõistluse, parimatele on ettenähtud auhinnad (medalid, diplomid ja rahaline auhind). Kas 500-kroonine maksuvaba auhinnafond kehtib saaja kohta või arvestatakse seda kõikide osavõtjate kohta? Kas ja kus peab seda deklareerima? Näiteks esimene koht saab 1000 EEK, teine 500 jne.

Vastus - 27.09.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

500 krooni arvestatakse ühe konkreetse saaja kohta. Maksuvabastus on antud kuni 500 krooni väärtustele meenetele, mida kingitakse võistlusest osavõtjatele (tulumaksuseaduse § 49 lg 6 p 5). Seda ületav osa deklareeritakse TSD lisas 5 kui maksustatav kingitus.

Rahalised auhinnad maksustatakse tulumaksuseaduse § 19 lg 2 kohaselt ning nendelt peetakse tulumaks kinni(muu väljamakse, § 41 p 6).

Tulumaksu ei peeta kinni siis, kui sportlane on FIE ja deklareerib auhinnarahasid kui oma ettevõtlustulu, samuti kui auhinnaraha makstakse välja näiteks spordiklubile.

Välismaa sportlase puhul kehtib 15% maksumäär (vt § 29 lg 10, § 41 p 9)