Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 730

Küsimus

Olen käibemaksukohuslane FIE. Tegelen sõidukite müümisega. Soovin müüa sõidukit läbi liisingfirma eraisikule. Mis maksud tasuma pean? Käibemaks?

Vastus - 27.08.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui sõidukite müük on teie ettevõtlus, siis peate maksma kõiki makse (käibemaks, tulumaks, sotsiaalmaks) nii nagu FIE neid oma ettevõtluse tulult maksab ja seda sõltumata sellest, kes on konkreetse auto ostja – liisingfirma või lõppkasutaja, füüsiline või juriidiline isik.

Võimalik, et te saate kasutada kasutatud kaupade müügi käibemaksuarvestuste erikorda (vt KMS § 41), kuid erikorra kasutamine ei sõltu mitte sellest, kellele te auto müüte, vaid sellest, kellelt te auto olete ostnud.