Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 66

Küsimus

Rahandusministri 30.03.2004a. määrus nr.39§3p2 ja p3. On ostetud ehitise tarbeks materjale ja kaupu hoonesse kontoriruumi ehituseks ja hoone(garaaz)vee ja küttesüsteemi tarvis.Kui ei ole tõstetud ehitise raamatupidamislikku väärtust,kas on vaja sisendkäibe-maksu korrigeerida aasta lõupus?Kui ja,kas arvestatakse aasta maksusta-tava käibe ja maksuvaba käibe proportsiooni sisendkäibemaksu täpsustamisel või määruse §3p3 järgi 1/10 sisendkäibemaksu summast?

Vastus - 19.01.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

KMS § 32 lg 4 sisaldab sellist lauset: Sisendkäibemaksu korrigeerimist tehakse ainult nende põhivara tarbeks soetatud kaupade ja saadud teenuste puhul, mis suurendavad põhivara soetusmaksumust, ning ainult nende kinnisasja tarbeks soetatud kaupade ja saadud teenuste puhul, mis tõstavad kinnisasja raamatupidamislikku väärtust.

Kui raamatupidamislikku väärtust ei tõsteta, siis järelikult piirdutakse ühekordse korrigeerimisega kulude tegemise aasta protsendi järgi.