Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 490

Küsimus

Meie ettevõtte soetas 2003. aastal Leedust sõiduauto; auto arvele võtmisel oli arvestatud ja deklareeritud 2/3 impordi eest makstud käibemaksu sisendkäibemaksuna.
Praegu läheb see auto müüki. Kuidas arvestame müügihinnas käibemaksu?

Vastus - 19.02.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Käibemaksuseadus võimaldaks maksuvabalt võõrandada kaupa, mille soetamisel puudus õigus sisendkäibemaksu mahaarvamiseks. Kui aga kauba soetamisel on sisendkäibemaks maha arvatud osaliselt, siis loetakse võõrandamist tavaliseks maksustatavaks käibeks ning sõiduauto puhul maksustatakse käive 18% käibemaksuga (vt KMS § 16 lg 2 p 9).