Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 448

Küsimus

Firma andis töötajatele jõulukingiks kinkekorvid väärtusega 290.-. Kas nendelt tuleb tasuda erisoodustusmaks?

Vastus - 20.01.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, tegemist on erisoodustusega ning kinkekorvidelt tuleb tasuda tulumaksu 23/77 (sel aastal 22/78) ning erisoodustuse hinnalt koos tulumaksuga sotsiaalmaksu 33%.
Kui te kinkekorve ostes sisendkäibemaksu maha ei arvanud, siis ei ole käibemaksuga probleemi ja kauba tasuta üleandmist ei loeta ettevõtluseks. Kui aga arvasite sisendkäibemaksu maha, siis sel juhul on tegemist omatarbega (KMS § 2 lg 6) ning tuleb tasuda ka käibemaksu (maksustatav väärtus on soetusmaksumus).