Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 437

Küsimus

Autojuht saadetakse välislähetusse. Laevasõidukulud maksab teine logistikaga tegelev firma. Laevapiletid on eelnevalt broneeritud. Autojuhile ei jää mingit dokumenti. Autojuht näitab ära oma kuluaruandes ainult, mis kuupäeval ja mis kell väljus või saabus laev. Kas peab välislähetuse eest päevaraha maksmiseks olema veel mingi tõendusmaterjal?

Vastus - 18.01.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Töölähetuse kulud hüvitatakse ja päevaraha makstakse tööandja kirjaliku otsuse alusel, milles näidatakse töölähetuse sihtkoht, kestus ja ülesanne ning hüvitatavate lähetuskulude ja päevaraha määrad. Kui tööandja ei kandnud sõidukulusid, siis kuludokumenti selle osas ei saagi olla. Sama oleks ka siis, kui töötaja kaotaks dokumendi ära ja teenuse osutajalt uut saada ei õnnestuks. Tõsi, sel juhul oleks alusdokumendita väljamakse lihtsalt erisoodustus (TuMS § 48 lg 5 lubab ka palgana deklareerida), kuid ka see ei muudaks ju lähetust olematuks.