Maksuküsimus: 42

Küsimus

Saime kauba müügipakkumise 22.12.2005,mille tasusime 23.12.2005.Pakkumisel olid olemas nii kauba nimetus, kogus, hind,käibemaks, summa.
04.01.2006 esitas see firma meile antud pakkumise kohta arve.
Kas võime arvestada käibemaksu detsembris pakkumise alusel või võib alles jaanuaris sisendkäibemaksu maha arvata?

Vastus - 13.01.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Käibemaksuseaduse § 31 lg 9 alusel võite sisendkäibemaksu maha arvata detsembris, kuna käive on tekkinud detsembris ning olete arve kätte saanud käibedeklaratsiooni esitamise ajaks.

Käibemaksuseaduse (KMS) § 31 lg 9: Soetatud kauba või saadud teenuse ja selle kohta väljastatud arve saamisel eri maksustamisperioodidel arvatakse sisendkäibemaks maha maksustamisperioodil, mil kauba võõrandajal või teenuse osutajal tekkis käive käesoleva seaduse § 11 kohaselt. Kui maksustamisperioodi käibedeklaratsiooni esitamise ajaks ei ole sisendkäibemaksu mahaarvamise aluseks olevat arvet saadud, arvatakse sisendkäibemaks maha maksustamisperioodil, mil arve saadakse.