iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksuküsimus: 418

Küsimus

Meie firma ostis talvel 2006.a mitteeluruumi eesmärgiga see kallimalt edasi müüa. Ostmisel saime müüjalt käibemaksuga arve, kuid kuna me ei ole käibemaksukohustuslane, võtsime vara bilanssi koos käibemaksuga (käibemaksu tagasi ei küsinud). Nüüd soovime nimetatud vara müüja. Kuna peame müügihinnale lisama käibemaksu, siis tekib küsimus, kas on võimalik teha tasaarveldus vara ostmisel makstud käibemaksu osas?

Vastus - 12.12.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Vastavalt käibemaksuseaduse § 29 lõikele 5 on teil võimalus taotleda enne registreerimist tasutud sisendkäibemaksu mahaarvamist kinnisvara võõrandamise kuul.