Järgmine koolitus: Rakvere - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu tulevaste koolitustega

Maksuküsimus: 41

Küsimus

1.Kas OÜ võib anda laenu MTÜ-le? Kas seda võib teha 0% intressiga? OÜ omanik on samal ajal ka MTÜ asutaja.
2. Kas MTÜ võib anda laenu oma liikmele?

Vastus - 16.01.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Laenulepinguga seonduvat reguleerib võlaõigusseadus. Seal ei ole ühtegi piirangut ega keeldu ei laenu saaja ega intressimäära osas. Äriseadustiku § 159 sätestab laenukeelu – isikud, kellele osaühing ei või laenu anda. Mittetulundusühingute puhul taolisi keelde seaduses ei ole, kuid neid võib olla sätestatud MTÜ põhikirjas.