Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 39

Küsimus

Oleme jaemüügifirma. Kui parendame olemasolevat laohoonet või teeme juurdeehitust endal müügil olevate ehitusmaterjalidega ning kanname need otse kuluks, siis käibemaksu maksta ei tule?

Vastus - 10.01.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Käibemaksuseaduse (KMS) § 4 lg 1 alusel on käive kauba võõrandamine ja teenuse osutamine ettevõtluse käigus, kauba või teenuse omatarve ning kauba toimetamine teise liikmesriiki ilma võõrandamiseta.

Antud juhul ei teki käivet, kuna tegemist ei ole ühegi eelpool loetletud
tegevusega. Seega ei pea käibemaksu tasuma, kuna kaupade võõrandamist ega omatarbesse võtmist ei toimu.