Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 388

Küsimus

Kui fie tegeleb mitme teineteisest lahus oleva ettevõtmisega, kas ta saab siis ühe puhul olla km. kohuslane ja teise puhul mitte? Näiteks juuksur müüb endale kuuluvaid elamukrunte ja sellega tekib km. kohuslus. Kas ta peab siis hakkama ka juuksuritöö hinnale km. lisama?

Vastus - 18.11.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui FIE on käibemaksukohustuslane, siis maksustatakse käibemaksuga kõik ettevõtluse tulemusena tekkinud käibed. Kui teil tekib käibemaksukohustus krundi müügist, siis võite te pärast kruntide müümist järgmisel kuul taotleda enda kustutamist käibemaksukohustuslaste hulgast vastavalt KMS § 22 lõikele 1. Kui teie juuksuriteenuse käive pärast kruntide müüki 12 kuu jooksul ei ületa 250 000 krooni ja uusi krunte te ei müü, siis Teid kustutatakse käibemaksukohustuslaste registrist, kuid kuni selle hetkeni peate Te juuksuriteenuste käibelt käibemaksu maksma. Kui see Teile ei sobi, siis soovitame asutada osaühing, paigutada krundid mitterahalise sissemaksena ja registreerida osaühing käibemaksukohustuslaseks.