Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 345

Küsimus

Firma on registreeritud omaniku maja aadressile ja väikese toa ühes nurgas asub firma raamatupidamise pidamine ehk siis laud, tool, riiulid jms. stuff. Kulusid maksab omanik ise, neid firma ei kompenseeri (neid lihtsalt 3 ruutmeetri peale pole nagu mõttekas arvestada, maja kasut. pind 105 ruutu). Nüüd tahame tuba ringi teha, vana laua välja vahetada (eelmised asjad on omaniku omad), mõned riiulid juurde panna. Kas võib ilma makse maksmata need uued kontori inventarid kuludesse kanda?

Vastus - 28.09.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Juhul, kui ettevõtja soetab ettevõtluses kasutamiseks kaupu või teenuseid, siis võib ta nendelt makstud sisendkäibemaksu oma maksukohustusest maha arvata, samuti ei tekita sellised kulud tulumaksukohustust. See, et ruum ise on ettevõtja osaniku oma ning et kasutuskulusid ettevõtjal ei teki, ei ole oluline. Mõistlik oleks ruumi omaniku ning ettevõtja vahel sõlmida kasutusleping (kas siis tasuta kasutamise või üürileping, vt võlaõigusseaduse § 389 jj ning 271 jj).
Vt vastuseid sarnastes küsimustes:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=341
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=334