Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 343

Küsimus

Eesti firma, kes ei ole käibemaksukohustuslane soovib teostada eksporti Soome summas alla 200.000 krooni ettevõttele, kes on km kohustuslane. Kas Eesti firmal tuleb üldse km-ga seoses midagi ette võtta või toimub nagu tavaline müük Eestis? Ja kuidas peaks käituma Soome pool?

Vastus - 26.09.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui kauba võõrandaja ei ole käibemaksukohustuslane ja ta ei ületa samuti maksukohustuslasena registreerimise piiri kirjeldatud tehingute tulemusena (jääb 200 000 piiridesse), siis ei ole käibemaksuga midagi teha, arvel käibemaksu ei ole, kuna isik ei ole maksukohustuslane.
Kui tehingu tulemusena ületab müüja 250 000 krooni käibe piiri (KMS § 19 lg 1), siis peab ta end enne käibemaksukohustuslasena registreerima ning maksustama müügi 0% maksumääraga (ühendusesisene käive). Sellisel juhul oleks Soome poole pealt vaadatuna tegemist ühendusesisese soetamisega ning maksu tuleb Soomes maksta.