Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 316

Küsimus

Kui üks km. kohustuslane müüb teisele km. kohustuslasele kaubamärgi,
siis kas on müügil vaja käibemaks lisada v. võiks selline tehing ilma käibemaksuta toimuda?

Vastus - 25.08.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kaubamärgi võõrandamisel tekib teenuskäive. KMS § 2 lg 2 p 3 kohaselt on teenus ettevõtluse korras hüve osutamine või õiguse võõrandamine. Seega tuleb tehing käibemaksuga maksustada (18%). Juhul, kui soetajaks on teise liikmesriigi maksukohustuslane või piiratud maksukohustuslane või ühenduseväline isik, siis KMS § 10 lg 5 p 7 (viide § 10 lg 2 p-le 1) kohaselt ei oleks teenuse käibe tekkimise kohaks Eesti ning seetõttu tuleks rakendada KMS § 15 lg 4 p 1 kohaselt 0% maksumäära.