Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 - Soodushind novembri lõpuni. Esita tellimus

Maksuküsimus: 308

Küsimus

Eesti käibemaksukohuslane ettevõte alustas remonttööde (ehitusel) teostamist Soomes. Esimesed arved on esitanud 0% käibemaksuga.Kui neid arveid peaks edaspidi ka esitama,kas tekib vajadus ettevõttel registreerida ennast ka Soome käibemaksukohuslaseks?

Vastus - 17.08.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kuna teenuse käibe tekkimise kohaks on vastavalt KMS § 10 lg 5 p 1 Soome, ning eeldame, et teenust osutatakse Soome käibemaksukohustuslasele ning Eesti äriühingul ei teki Soomes püsivat tegevuskohta, siis Eesti äriühingu esitab arve 0% käibemaksuga ning Soomes toimub pöördmaksustamine. Antud juhul on 0% käibemaksu rakendamise eelduseks asjaolu, et teenuse käibe tekkimise koht on Soomes.
Avalikel andmetel tugineva informatsiooni kohaselt ei teki välisriigi äriühingul Soomes käibemaksukohustuslaseks registreerimise kohustust, kui teenust osutatakse Soome käibemaksukohustuslasele ning teenuse osutajal ei ole Soomes püsivat tegevuskohta. Juhul kui Eesti äriühingul tekib Soomes püsiv tegevuskoht, ning teenust osutatakse püsiva tegevuskoha kaudu, tuleb end Soomes registreerida käibemaksukohustuslaseks üldises korras (kui käive ületab 8 500 eurot).