Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 3056

Küsimus

Juhatuse liige annab ettevõttele laenu intressiga. Kui nüüd laen tagastatakse ja makstakse välja ka intressid, siis tuleb ju intresside väljamakselt pidada kinni tulumaks? St kontole kantakse intresse 20% tulumaksu võrra vähem? Väljamakse kuul tuleb see ka deklareerida TSD'l?

Vastus - 27.04.2020

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, tulumaks peetakse kinni ja deklareeritakse TSD lisal 1 (residendist füüsilise isiku puhul) väljamakse liigi (lahter 1020) koodiga 54. Üle kantakse netosumma.

Tulumaksuseaduse § 17 lg 1 kohaselt on intress füüsilise isiku maksustatav tulu. TuMS § 41 p 4 kohaselt peab tulumaksu kinnipidaja intressilt tulumaksu kinni pidama ja MTA-le väljamakse tegemisele järgneva kuu 10. kuupäevaks üle kandma (TuMS § 40 lg 4). Samaks kuupäevaks tuleb selle kohta esitada ka TSD lisa 1 (TuMS § 40 lg 5). Tulumaksu kinnipidajaks on muuhulgas TuMS § 40 lg 1 kohaselt ka residendist juriidiline isik, kes teeb füüsilisele isikule maksustatava väljamakse.