Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 3053

Küsimus

Eesti kodanik töötab Inglismaal (töötamiseks UK resident) ja omas korterit Eestis, mis oli tema ainus elamiskoht siin. Inglismaal olles elas korteris edasi tema täisealine poeg ja Eestis puhkusel käies ka ta ise. Aasta tagasi korter müüdi, Inglismaal omale kuuluvat kinnisvara ei olnud. Kas korteri müük tuleks deklareerida ja tasuda tulumaks?

Vastus - 30.03.2020

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Elukoha võõrandamise maksuvabastus kehtib nii Eesti residendile (§ 15 lg 5) kui ka mitteresidendile (§ 31 lg 1 p 4.1). Kui see on elukohana maksuvaba, siis seda ei deklareerita. Kui ta on UK resident, siis tuleb tal uurida, kas sealne maksusüsteem pakub talle samalaadset maksuvabastust või tuleb see maksustada või vähemasti deklareerida.