iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksuküsimus: 287

Küsimus

Kliendiüritus. Kas alkoholile kehtib tulumaksuvabastus, kui summa mahub "Isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatavate väljamaksete" 2% sisse.

Vastus - 03.07.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tulumaksuseaduse § 49 lg 4 kohaselt ei maksustata residendist juriidilise isiku puhul väljamakseid seoses külaliste või äripartnerite toitlustamise, majutamise, transpordi või kultuurilise teenindamisega kuni 500 krooni ulatuses kalendrikuus. Lisaks sellele võib viimati nimetatud juriidiline isik, kes teeb isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatud väljamakseid, teha kalendrikuus tulumaksuvabalt seoses külaliste või äripartnerite toitlustamise, majutamise, transpordi või kultuurilise teenindamisega väljamakseid üldsummas kuni 2% ulatuses tema poolt samal kalendrikuul tehtud isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatud väljamaksete summast.
Seadus ei täpsusta seega, millist sööki ja jooki peab külalisele või äripartnerile pakkuma. Samuti ei ole kultuurilise teenindamise osas midagi täpsemat kirja pandud. Seega võib äripartnerid vabalt mõnda klubisse diskole viia ja seal ka hundijalavett pakkuda.