Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 275

Küsimus

Küsimus on isikliku sõiduauto kompensatsiooni kohta. Kas tööandja võib mulle maksta isikliku sõiduauto kasutamise eest kompensatsiooni, kui ma olen auto kasutaja (ka auto tenilises passis), kuid liisingleping on minu elukaaslase nimel ja tema maksab liisingumakseid?
Kas on vastu võetud see uus isikliku sõiduauto kasutamise kompensatsiooni kord, mis lubab kompensatsiooni maksta kõigile, mitte ainult auto omanikule? Sellest on juba ammu räägitud. Kas on teada, millal see siis lõpuks vastu võetakse? Või ei võetagi üldse?

Vastus - 09.06.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Tulumaksuseaduse muudatus, mille kohaselt kaob piirang isikliku sõiduauto kompensatsiooni maksmisel isikutele, kes ei ole ei auto omanikud ega liisinglepingu alusel kasutajad, on Riigikogu poolt vastu võetud ning saadetud presidendile väljakuulutamiseks. Muudatus jõustub 1. juulil 2006. Kuni nimetatud ajani siiski elukaaslase poolt liisitud sõiduautot ei loeta seduse järgi isiklikuks sõiduautoks (TuMS § 13 lg 3 p 2).