Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2633

Küsimus

1. 2009. aastal ostis füüsiline isik korteri, mis müüdi 2014. aastal. Korter oli välja üüritud 2013-2014. Kas on võimalik enne maksustamist maha arvata ka korteri soetuskulud?
2. Riigilt osteti metsa. Müüdi 2014. aastal. Kas enne maksustamist tulumaksuga on õigus maha arvata ka soetuskulud?

Vastus - 07.01.2015

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

1) Jah. Kui korterit kasutati üüritulu teenimiseks (tulumaksuseaduse § 16), siis korteri võõrandamisel maksustatakse vara võõrandamisest saadav kasu (tulumaksuseaduse § 15 lg 1).

Kasu on müügist on müüdud vara soetamismaksumuse ja müügihinna vahe. Kasust võib maha arvata või kahjule juurde liita vara müügi või vahetamisega otseselt seotud dokumentaalselt tõendatud kulud. (tulumaksuseaduse § 37 lg 1).

Soetamismaksumus on kõik maksumaksja poolt vara omandamiseks ning selle parendamiseks ja täiendamiseks tehtud dokumentaalselt tõendatud kulud, sealhulgas makstud komisjonitasud ja lõivud (tulumaksuseaduse § 38 lg 1).

2) Jah. Vt eelmist vastust.