Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 260

Küsimus

Tarnime Soome kaupa Soome ettevõtjale 1. Ettevõtja 2 Soomest hakkab osutama meile vahendusteenust. Tean, et peab olema sõlmitud leping, Soome ettevõtja 2 peab esitama arve. Küsimus: Kas saadud vahendusteenuse arve alusel tekib meil maksukohustusi?

Vastus - 30.05.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, Teil tekib maksukohustus, kuid juhul, kui Teil on vastava teenuse osas ka sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus, siis saab nii maksukohustuse kui ka mahaarvamise deklareerida ühes deklaratsioonis. Käibemaksuseaduse § 3 lg 4 p 2 kohaselt peab käibemaksukohustuslane maksma käibemaksu KMS § 10 lõikes 2 loetletud teenustelt, mis on saadud ettevõtlusega tegelevalt välisriigi isikult, kes ei ole Eestis registreeritud maksukohustuslasena. KMS § 10 lg 2 p 10 kohaselt on teenuse käibe tekkimise koht Eesti, kui Eestis registreeritud maksukohustuslasele või piiratud maksukohustuslasele osutatakse vahendusteenust. Vahendusteenuse mõistet vt KMS § 2 lg 11.
Seega on Teil Eestis käibemaksukohustus. Soome maksukohustuslasele tuleb edastada Teie käibemaksukohustuslasena registreerimise number arvele kandmiseks. Soome maksukohustuslane rakendab sellele käibele maksuvabastust sisendkäibemaksu mahaarvamise õigusega (0 määr).