Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 257

Küsimus

Sisendkäibemaksu mahaarvamine.
Meie OÜ kavatseb soetada sõiduauto. Kas võime ostuarvel oleva 18%-se km dekl.-ga riigilt tagasi küsida?

Vastus - 24.05.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui OÜ on käibemaksukohustuslane ja tal ei ole väga palju maksuvaba käivet, siis saab ikka. Vt KMS § 29 lg 4. Kui autoga tehakse erasõite, siis peate hakkama igakuiselt lisaks erisoodustuse tulumaksule ja sotsiaalmaksule deklareerima ka omatarvet ja maksma käibemaksu.