Maksuküsimus: 256

Küsimus

Sportlaste lähetamine.
Kui jalgpalliklubi, kes on MTÜ ja kuulub soodustuste nimekirja, saadab välislähetusse 8 mängijat, kellest ainult 3 on lepingulised töölised, siis kuidas käituda ülejäänud 5ga? (päevarahade maksmine). Sama ka näiteks muude kuludega? (kui võistkond, kus töölepinguga mängijaid ei ole, sõidab nt. Saaremaale, kas siis praamitpiletite pealt tuleb maksta erisoodustust?).

Vastus - 24.05.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Alates 2006. aastast on lubatud maksta päevaraha ka sportlasele, kes ei ole töösuhtes spordiklubiga, vt TuMS § 19 lg 3 p 10. Muude kuludega ei olnud probleeme ka varem, st erisoodustust ei teki.