Järgmine koolitus: 11.10.2022 - Tallinn - Sügiskonverents 2022 Registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 250

Küsimus

Kas sõiduauto erisoodustuse pealt s.o. 2000.- peab deklareerima ka käibemaksu s.o.1695.-km 18% 305.-?

Vastus - 19.05.2006

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, üldjuhul kaasneb tööandja sõiduauto kasutamisega tasuta või soodushinnaga töö-, ameti- või teenistusülesannetega või tööandja ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks omatarve (käibemaksuseaduse § 4 lg 1 p 2), seejuures on nimetatud käibe maksustatav väärtus koos käibemaksuga tulumaksuseaduse § 48 lõike 8 alusel arvutatud erisoodustuse hind. Juhin tähelepanu ka sellele, et KMS § 29 lg 4 viimase lause kohaselt arvatakse sõiduauto, selle tarbeks soetatud mootorikütuse ja sõiduautoga otseselt seotud kulude sisendkäibemaks maha, sõltumata selle ettevõtluses kasutamise osatähtsusest, välja arvatud füüsilisest isikust ettevõtja puhul