Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2492

Küsimus

Kui olen võõrandaja kolmnurktehingus, millise VAT koodi ma pean panema VD aruandele: kas selle, kellele esitan arve või selle, kuhu saadan kauba? Kui pean panema maksja koodi, kas mul on sihtaadressaadi VAT ka vaja teada?

Vastus - 20.02.2014

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

VD aruandel on selle isiku VAT number, kellele teie müüte ehk kes on ahelas edasimüüja. Teie jaoks on see tehing sisuliselt tavaline ühendusesisene käive ning nii KMD (read 3, 3.1 ja 3.1.1) kui VD vormil deklareerite te ühendusesisest käivet, mitte kolmnurktehingut.

KMS § 7 lg 2 p 8, mille kohaselt ei käsitata kauba ühendusesisese käibena „kauba võõrandamist soetajale kolmnurktehingus“ tuleb tõlgendada selliselt, et see puudutab edasimüüja müüki soetajale (3. lüli).

Kolmnurktehingu peamine erisus puudutab teist lüli ehk edasimüüjat. Soetaja ehk kolmanda lüli VAT numbrit teie kuhugi kandma ei pea ja teada ei pruugi.

Vt ka MTA juhendit: http://www.emta.ee/index.php?id=28450#4.6