Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2427

Küsimus

Kui ettevõte annab teisele ettevõttele laenu ja saab intrssitulu, kas see tuleb kajastada KMD maksuvaba käibena? Kas see deklareeritakse sellel kuul kui intress laekub või kui intress välja arvestatakse (lepingus punkt, et intress makstakse lepingu lõpus aga raamatupidamislikult arvestan intressi ülesse iga aasta lõpus). Kas tekitab ettevõttel käibemaksu proportsiooni?

Vastus - 15.08.2013

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Jah, tegemist on maksuvaba käibega, mis tuleb KMD-l deklareerida. Käive tekib intressi maksmisel või maksustamisperioodil, mille kestel saadud teenuste eest tasumine on kokku lepitud ehk siis tasumise tähtajal, kuid mitte hiljem kui 12 kalendrikuu möödumisel (KMS § 11 lg 4).

Kui see on juhusliku iseloomuga tehing, siis osalise sisendkäibemaksu mahaarvamise kohustust ei teki (KMS § 32 lg 2). Vt ka analoogset vastust EML kodulehel: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/faq.php?faqid=1133