Järgmised koolitused: Rakvere, Tallinn, Tartu - Aastaaruanne 2020 ja maksud 2021 registreeri / loe lähemalt

2401

Küsimus

Kas selline teenus nagu puhkemaja rendile andmine Eestis puhkajatele lühikeseks ajaks on maksuvaba käive? Hommikusööki ei pakuta. Majas puhkajaid ees ootab sampus, lilled. Ka väljas grillimisvõimalus olemas. Teisi teenuseid puhkajatele ei pakuta. Või peab seda teenust sõnastama majutusteenuseks?

Vastus - 23.07.2013

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Rent tähendab seda, et rentnik saab renditava pinna valduse. Teie juhtumi puhul on siiski tegemist majutusteenusega, mis käibemaksuseaduse § 15 lg 2 p 4 kohaselt majutatakse 9% määras. Majutusteenus tähendab ööbimisvõimaluse ning sellega kaasneva teenuse pakkumist. 9% soodusmäära alla mahuvad kõik majutusasutuste liigid (alates hotellidest, lõpetades telkimisplatsidega).

See, et majutusega koos ei ole hommikusööki, ei ole 9% maksumäära rakendamisel takistus. KMS § 15 lg 2 p 4 nimelt ütleb, et 9% määras maksustatakse "majutus või majutus koos hommikusöögiga, välja arvatud selle teenusega kaasnev kaup või teenus". See tähendab, et vahuvein ja lilled tuleb maksustada 20% määras. Kui klient on eraisik, siis pole vaja 20% osa arvel hakata eraldi välja arvutama.