Järgmine koolitus: Tallinn - Sügisseminar 2021 registreeri / loe lähemalt

Maksuküsimus: 2394

Küsimus

Ettevõte ostab eraisikult suveperioodil 1-2x aiasaadusi. Eraisik ei ole FIE, kas eraisikule väljamakselt tuleb tm kinnipidada või peab eraisik ise tulu deklareerima või ei teki sellisest tehingust üldse tulumaksukohustust?

Vastus - 16.07.2013

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Vara võõrandamise tehingult ei ole tulumaksu kinnipidamist ette nähtud sõltumata sellest, kas müüja on FIE või mitte (TuMS § 41 p 13). Füüsiline isik deklareerib vasta tulu oma tuludeklaratsioonis kui kasu vara võõrandamisest. Kui tegemist on juhusliku tuluga, mis ei ületa aiapidamisele tehtud kulusi, siis teooria kohaselt ei ole tegemist tuluga, mida maksustada.
Samas kui Teie müüja ei tööta just advokaadina, võiksite talle soovitada siiski see tulu deklareerida, siis võite kindel olla, et ka järgmisel aastal saate tema käest kaupa osta.