Maksuküsimus: 2295

Küsimus

Kortermajas ei ole moodustatud korteriühistut, vaid toimetatakse majaühisuse vormis. Ühe inimese nimele on tehtud kommunaalteenuste lepingud, kes siis ülejäänud korteriomanikele kulud edasi jagab. Nüüd ostis meie firma sinna korteri ja peaksime tasuma nüüd kommunaalteenuste eest. Arve on vormistatud eraisku nimelt, kas temale väljamakset tehes võib tekkida siit mingi maksurisk?

Vastus - 17.04.2013

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Eeldatavasti on tegemist kulude hüvitamise nõuda, st ühisusel on olemas kuludokumendid, mille ausel nõue on koostatud. Arvel tuleks nendele dokumentidele viidata. Sel juhul TuMS § 12 lg 3 kohaselt maksukohustust ei teki. Kui arvel on kirje, mis viitab füüsilise isiku enda poolt osutatud teenusele (nt haldustasu vms), mis ei ole kuludokumentidega kaetud, siis oleks mõistlik, kui vastav isik registreeriks ennast füüsilisest isikust ettevõtjana ja deklareeriks oma teenustasu ettevõtlustuluna.